8:56 pm - poniedziałek Wrzesień 26, 2016

Kredyt mieszkaniowy dla singli i kredyt hipoteczny dla singla


Jeżeli jesteś singlem i zastanawiasz się nad kredytem mieszkaniowym lub jesteś osobą samotną i chcesz kupić mieszkanie na kredyt powinieneś przeczytać ten artykuł.

Kredyt mieszkaniowy dla singli - najważniejsze informacje

Kredyt mieszkaniowy dla singli – najważniejsze informacje

Tutaj zobaczysz najlepsze kredyty hipoteczne

Polska jest krajem gdzie 30% gospodarstw domowych, jest prowadzonych przez samotne osoby. Zazwyczaj są to ludzie, którym nie układa się życie partnerskie, rozwodnicy, wdowy/wdowcy z dziećmi lub bez, a nawet single – czyli osoby samotne z wyboru. Mimo tego współczynnika jest też wiele osób między 25 a 30 rokiem życia mieszkających nadal z rodzicami.  Pomimo tego, że mają wykształcenie i prace nie czują się w pełni spełnieni bo brak im do szczęścia własnego mieszkania, które byłoby dla nich azylem, a często nawet startem do dzielenia życia z drugą osobą. Rodzice samotnie wychowujący dzieci chcieliby dać im jak najwięcej, a przecież od czego zacząć jak nie od pewnego dachu nad głową, gdzie mogliby spokojnie skupić się nad ich wychowaniem swoich pociech. Większość nas uważa, że fundamentem do spokojnego i szczęśliwego życia jest posiadanie własnego kąta, bo gdzie można czuć się bezpiecznie i pewnie jak nie we własnym mieszkaniu.

Dlaczego kredyt hipoteczny dla singla i osoby samotnej jest trudniej dostępny?

Cały czas słyszymy, że kredyt mieszkaniowy dla singli jest trudno dostępny i osoby samotne nie mają szans na kredyt mieszkaniowy. Jak się okazuje niedługo będzie to tylko stereotyp. Banki coraz częściej przystosowują swoje oferty do każdego rodzaju klientów, zmusza je do tego duża konkurencja na rynku finansowym. Konkurencja ta tak dla klientów jak i instytucji jest bardzo zdrowa. Wiadomo, że nasze społeczeństwo otwarte jest coraz bardziej na życie samotne z wyboru i coraz więcej osób decyduje się na bycie singlem. Dlaczego więc instytucje finansowe mają tracić takich klientów? Przecież singiel może więcej zarabiać i posiadać więcej oszczędności niż potencjalny klient, który ma na utrzymaniu wielodzietną rodzinę. Pojawia się coraz więcej ofert kierowanych typowo do singli. Kredyt mieszkaniowy dla singli przestaje być czymś niezwykłym.  Wiadomo, że im więcej kredytobiorców bank pozyska tym lepszy uzyska wynik i podniesie swój ranking i to w najbezpieczniejszy z możliwych sposobów gdyż w przypadku kredytów mieszkaniowych ponosi najmniejsze ryzyko ponieważ mieszkanie stanowi zabezpieczenie spłaty. Ten czynnik również ma niewątpliwy wpływ na to, że kredyt mieszkaniowy dla singli staje się równorzędnym produktem z tym oferowanym dla małżeństw.

Kredyt mieszkaniowy dla singla a jego zdolność kredytowaKredyt hipoteczny dla singla

Najważniejszym czynnikiem determinującym to czy kredyt mieszkaniowy dla singli jest dla nich bardziej lub mniej dostępny jest zdolność kredytowa. Już nie jest tak, że samotny Klient uzyska odmowę od banku z tego powodu, że jest singlem. Głównym powodem odmów jest obecnie negatywny wpis w BIK, który można sprawdzić w każdej chwili, bądź występowanie w którymś z rejestrów nierzetelnych płatników ( sprawdź rejestry dłużników ).

Jak singiel może zwiększyć swoją zdolność kredytową?

Kredyt mieszkaniowy dla singlaBanki rozpatrując wnioski o kredyt mieszkaniowy dla singli muszą do każdej sytuacji Klienta podchodzić indywidualnie. Muszą brać pod uwagę wiele różnorodnych czynników, dlatego nie mogą Ciebie skreślić z powodu samotności.
Podstawą jest posiadanie pracy lub stałego źródła dochodu akceptowanego przez dany bank.
Aby sięgnąć po kredyt mieszkaniowy dla singli powinieneś uzyskiwać dochód np. z umowy o pracę, działalności, samozatrudnienia, kontraktu, wynajmu itp.
Jeśli jednak posiadasz umowę o pracę na czas nieokreślony to Twoja zdolność kredytowa już ulegnie wzmocnieniu. Aby dodatkowo ją zwiększyć możesz wybrać maksymalny okres kredytowania wtedy Twoja miesięczna rata będzie niższa a co za tym idzie zmniejszy się obciążenie budżetu co z kolei przełoży się na podniesienie zdolności kredytowej. Ubiegając się o kredyt mieszkaniowy dla singli zwiększysz szanse na jego przyznanie jeśli posiadasz oszczędności na wkład własny do kredytu. Możesz również zaproponować bankowi jako dodatkowe zabezpieczenie swoją lokatę ( o ile takową posiadasz ), lub cesję praw z polisy ubezpieczeniowej. Jeśli takowych nie masz innym rozwiązaniem może być przystąpienie osób trzecich do kredytu, może być to ktoś z rodziny bądź nawet osoba obca. Kredyt mieszkaniowy dla singli jest dla banku bezpieczny ale jeżeli brakuje Tobie zdolności kredytowej warto wykorzystać każdą dostępną możliwość aby go uzyskać.

Z uwagi na to, że ciężko jest znaleźć współkredytobiorcę, ponieważ taka sama odpowiedzialność za spłatę zobowiązania spoczywa również na nim, bank może zaoferować Tobie dodatkowe ubezpieczenie spłaty aby zabezpieczyć kredyt mieszkaniowy dla singli. Ubezpieczenie to może być np. z powodu utraty pracy, zdrowia czy nagłej śmierci. Instytucje bankowe na takie zabezpieczenia patrzą dość szczególnie przy osobach samotnych z uwagi na to, że w przypadku małżeństw gdy jeden z małżonków straci pracę to pozostaje jeszcze druga pensja, natomiast gdy samotnej osoby nie stać na spłatę zobowiązania kredyt taki dla banku spisany jest na stratę.

Kredyt hipoteczny dla singla a jego historia kredytowa

Dobra historia kredytowa jest podstawą ubiegania się o kredyt na cele mieszkaniowe dla wszystkich tak dla samotnych jak i małżeństw. Kredyt mieszkaniowy dla singla tym bardziej wymaga pozytywnej historii bankowej. Jeśli masz dobrą historię kredytową  bank będzie miał swojego rodzaju przesłankę, że zobowiązanie które zaciągasz zostanie spłacane przez Ciebie w terminie. Jeżeli masz wątpliwości co do Swojej historii kredytowej zawsze możesz ją sprawdzić występując o raport BIK.

Czy kredyt mieszkaniowy dla singla można uzyskać z dopłatami?

Tak i wręcz powinieneś pamiętać o możliwości skorzystania z dopłat rządowych, w ostatnim czasie głośno było o programie ?Rodzina na swoim?, a w 2014 roku masz szanse skorzystać z programu MdM, czyli Mieszkanie dla Młodych dzięki któremu kredyt hipoteczny dla singli ma stać się jeszcze przystępniejszym.  Zatem mieszkanie dla samotnych nie musi być tylko marzeniem, jak widać jest wiele możliwości wystarczy znaleźć odpowiednią ofertę, co możesz zrobić na naszym portalu.

Będzie jeszcze łatwiej o kredyt hipoteczny dla singli? – w 2014 roku możesz skorzystać z programu rządowego MdM

Kredyt mieszkaniowy dla singli stanie się jeszcze bardziej dostępny, gdyż od stycznia 2014 roku będziesz mógł ubiegać się o dofinansowanie do wkładu własnego z rządowego programu Mieszkanie dla Kredyt hipoteczny dla singliMłodych nawet do 20%. Program ten skierowany jest dla osób młodych w wieku do 35 roku życia, małżeństw, singli, osób samotnych oraz rodziców samotnie wychowujących dzieci. Dofinansowanie do wkładu własnego znacznie zwiększy szansę na otrzymanie kredytu mieszkaniowego przez osoby samotne. Zmniejszy się wysokość kwoty kredytu o jaki się ubiegasz i znacznie obniży się miesięczną ratę przez co kredyt hipoteczny dla singla będzie mniej odczuwalnym w spłacie.

Podstawowe warunki to aby skorzystać z programu Mieszkanie dla Młodych to:

 • wybrany kredyt musi być udzielany w polskiej walucie,
 • ewentualnymi współkredytobiorcami mogą być jedynie osoby z najbliższej rodziny,
 • ubiegając się o dofinansowanie nie możesz być wcześniej właścicielem ani mieszkania ani domu jednorodzinnego,
 • osoby ubiegające się o kredyt mieszkaniowy dla singli nie mogą przekraczać 35 roku życia. W przypadku małżeństw limit wieku dotyczy jednej osoby,
 • powierzchnia lokalu mieszkalnego nie może przekroczyć 75metrów kwadratowych,
 • dopłata jednorazowa to 10% wartości mieszkania lecz tylko w przypadku mieszkań do 50 metrów kwadratowych,
 • jeśli rodzina ma chociaż jedno dziecko dopłata wzrasta o 5%, jeżeli rodzina w ciągu 5 lat powiększy się o kolejne dziecko jest uzyska dodatkowe 5%.

Wniosek o dofinansowanie „MdM” możesz złożyć do 30 września 2018 roku, za pośrednictwem wybranego banku, który przekaże wniosek do Banku Gospodarstwa Krajowego który pilotuje ten program.

VN:F [1.9.20_1166]
Oceń ten artykuł
Rating: 5.0/5 (5 votes cast)
Kredyt mieszkaniowy dla singli i kredyt hipoteczny dla singla, 5.0 out of 5 based on 5 ratings

Polecane artykuły

Filed in: O kredytach, O kredytach mieszkaniowych, Pomocne Artykuły, Poradnik Finansowy

4 Responses do “Kredyt mieszkaniowy dla singli i kredyt hipoteczny dla singla”

 1. papay
  4 lutego 2016 at 07:36 #

  Wielu singli i nie tylko wyjeżdża z Polski i pojawia się rosnący problem niżu demograficznego. Żeby ich zatrzymać trzeba młodym zapewnić choćby mieszkania, nie mówiąc o pracy bo jak z tym w Polsce jest wiemy.
  Banki łupią po kieszeni ile wlezie, a myślę, że gdyby Państwo udzielało młodym nieoprocentowanego kredytu na mieszkanie załatwiło by to wiele spraw!
  Ograniczyłoby emigrację zarobkową, poprawiło kondycję gospodarki, ożywiło wzrost gospodarczy.
  Skoro państwo sprzedaje obligacje i namawia do zainwestowania w siebie, to z drugiej strony samo mogłoby zainwestować w młode małżęństwa i singli udzielając im kredytów mieszkaniowych.

 2. Ricki
  10 lipca 2015 at 00:35 #

  Może starszym sgielnm? Bardzo fajny artykuł!To prawda-Polska jest takim zacofanym i nietolerancyjnym krajem .Troszke jeżdziłam po świecie więc co nie co wiem. Może to się kiedyś zmieni Pozdrawiam

 3. Ilona
  21 maja 2015 at 20:22 #

  Ja także od niedawna mieszkam we własnym mieszkanku, nie jest duże ale moje, w którym mogę robić co mi się podoba i nikt nie może mi wtykać w to nosa. Niestety zaciągnełam kredyt w banku PKO ale nie mogę narzekać, raty mam dostosowane do wynagrodzenia na tyle, że spokojnie stać mnie na spokojne życie. Teraz tylko jak Pan „zajęty” wystarczy czekać mi na magię posiadania własnego dachu nad głową i jakiegoś cudownego mężczyznę.

 4. zajęty
  28 października 2014 at 10:02 #

  od ośmiu miesięcy mieszkam na małym ale swoim mieszkanku, udało mi się skorzystać z MdM będąc singlem!!
  Nie wiem czy za sprawą magi posiadania własnego dachu nad głową – poznałem wspaniałą kobietę i po 3 miesiącach zdecydowałem że życie we dwoje lepiej mi smakuje niż 6 lat bycia singlem.

Zostaw komentarz

* wymagane

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress